BODRUM KOFANA AVI

BODRUM KOFANA AVI

Bodrum Güvercinlik veya Boğaziçi kalkışlı turlarımız mevcuttur. 

* Günlük tur fiyatı şuan güncel olarak hafta içi 2500 tl hafta sonu 3000 tl dir. 

* 6 kişiye kadar gelebiliyorsunuz. 

* Teknemiz 11 metredir.. 

* Sabah 05:00 - Akşam 17:00 arasında tur yapmaktayız. 

*Tur süresince çay ikramdır

Bodrum Bölgesinde Hangi Merada Ne Avı Yapıyoruz.?

 

* Bodrum Güvercinlik kalkış ile Kofana avı yapmaktayız. 

 

* Kofana avı yaparken canlı tırsi ile yemli olarak da yapıyoruz sarımsak zoka ya tırsi flota takarak yemli olarak da yapıyoruz. Spin ile rapala ve jig atçek yöntemlerini kullanarak avlarda yapıyoruz. 

 

* Ayrıca İstanbuldan gelmek isteyen arkadaşlarıda istanbuldam alıp bodruma getirebiliyoruz. İster günü birlik isterseniz 2-3 gün konaklamalı avlarımıza dahil olabilirsiniz.

 

* Gelirken neler getireceğinizi o sezon en verimli avlayacağımız balığa göre söylüyoruz. Yemleri ve takımları sizler getiriyorsunuz yada bizden destekde alabilirsiniz.  

 

* Kofana için gerekli malzemeler;

Tırsi çaparisi,  tek iğneli kofana takımı, kofana zokası, 0,50 %floracarbon misina, tırsi avlamada kullanılan kılıç marka hamur, yaylı kurşun 75 gr, 50-75 gr gezer kurşun gerekmektedir.

 * İstanbuldan çıkışlarımız Cuma akşam 17:00 da yapılıp Cumartesi 04:00 - 17:00 ve Pazar 04:00 - 17:00 arası av yapıldıktan sonra Pazar 18:00 da Bodrumdan geri çıkış yapmaktayız.  Cumartesi günü 1 gece konaklama yapmaktayız

Kofana Avı Nasıl Yapılır?

     Bodrum Güvercinlikten çıkışlı teknelerimiz için geçerli olarak yazıyorum.
Takımlar ve yem konusunda sizlere destek vermekteyiz. Dilerseniz kendinizde alabilirsiniz. Neler lazım kofana zokası, kofana takımı 6/0 iğneden hazırlanmış olması önemli tabi, hamur, tırsi yani yem avı için tırsi çaparisi. Tekneden 4-5 kişi ile yapılmakta ve her birey arasında minimum 2 metre olması gerekmektedir canlı yem yaptığımız sırada kesinlikle karışma olmaması gerekmektedir. Kamışlarınız kofana için ideal olmalı yoksa kesinlikle kırılır. El oltası ile avlanmak isteyenler için ana beden 0,70 olmalı önünde %100 floruocarbon olmalıdır. Turlarımıza istanbul dan katılmak isteyenler olur ise belirli dönemlerde istanbul dan servis ile gittiğimiz turlar olmaktadır bundan dolayı bilgilendirilmek istiyorsanız kofana turları whatsapp listesine kendinizi ekletiniz. 

×